logo

U Hřiště 245, 251 01 Světice u Říčan
+420 775 011 320

Pískování

Běžnou otázkou je, „Slyšel jsem, že pískování již není povoleno?“

Tryskání křemičitým pískem je zakázáno již po desetiletí. Důvodem je, že při tryskání se písek tříští o povrch a vzniká křemičitý prach. Na rozdíl od všech jiných typů prachu nejsou lidské plíce schopné křemičitý prach vylučovat. Při velkém množství křemičitého prachu se výrazně snižuje kapacita plic. Existují případy lidí, kteří byli vystaveni působení křemenného prachu a jejichž kapacita plic poklesla až na 60 %. To znamená, že již nebyli schopni běhat nebo provádět namáhavé tělesné činnosti.

Alternativy

Místo křemenného písku se jako alternativa často používá písek olivínový. Olivínový písek pochází většinou z Norska a obsahuje méně než 1 % křemene. Při tryskání olivínovým pískem vzniká prach, ale nejde o prach křemičitý. Tento prach jsou plíce schopné vylučovat. Samozřejmě se přesto doporučuje používat odpovídající dýchací masku.

Garnet

Garnet je správná alternativa. Garnet je tryskací médium obsahující tvrdý kámen, který se nerozpadá, takže při jeho použití prach nevzniká.

V systému Ibix lze zpracovávat veškeré druhy tryskacích materiálů. Díky tomu je vždy možné opracovávat podklad zákonem schváleným tryskacím materiálem. Váš distributor vám poradí s výběrem vhodného tryskacího materiálu.

Novinky

Nový IBIX 25 H2O HD

Vyzkoušejte výhody zařízení Heavy Duty:

Přečtěte si více

Poptávky a ukázky

 1. Jméno
  This name is invalid
 2. E-mail
  Invalid e-mail address
 3. Telefon
  Invalid phone number
 1. Date

  Invalid Input
  Please select a date and time
 2. Invalid Input

Kontaktujte nás

IBIX® North
U Hřiště 245, 251 01 Světice u Říčan
info@ibix.cz

+420 323 605 535